Wsparcie dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo

25 kwietnia 2019

Wspomaganie sportowców i wydarzeń o charakterze sportowym.

Sport jest ważnym elementem naszego życia, uprawiając go wpływamy pozytywnie na nasze życie i zdrowie. Fundacja Newag wspiera i promuje różnego rodzaju aktywności fizyczne, takie jak wydarzenia o charakterze sportowym, czy indywidualne wsparcie dla zawodników. Zapewniając im między innymi środki potrzebne na start w zawodach, dotacje na niezbędny sprzęt czy konsultacje terapeutyczne.

Jednymi z ostatnich projektów realizowanych przez naszą fundacje były:

• Współorganizacja biegu „Sądecka Dycha” objętego patronatem NEWAG S.A., który jest organizowany co rok już od ponad 10 lat.

• Darowizna na rzecz ścianki wspinaczkowej, gdzie zostały ufundowane specjalistyczne uprzęże umożliwiające wspinanie się osobom niepełnosprawnym.

• Wsparcie startu zawodników w dyscyplinach takich jak narciarstwo czy maratony biegowe.