Pomoc dzieciom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej

25 kwietnia 2019

Pomoc dzieciom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej jest naszym nadrzędnym celem. Fundacja NEWAG angażuje się w szereg projektów mających za zadanie wsparcie chorych dzieci objętych leczeniem szpitalnym, czy też wymagających rehabilitacji bądź kosztownych terapii.

Przekazaliśmy darowiznę m.in. na rzecz leczenia małej Kasi, która zmaga się z nowotworem złośliwym neuroblastom IV stopnia przestrzeni zaotrzewnowej z przerzutami do kości czaszki. Dziewczynka w najbliższym czasie przejdzie zabieg operacyjny usunięcia guza nadnercza, megachemioterapię z autoprzeszczepieniem komórek macierzystych szpiku kostnego, radioterapię. Ostatni etap leczenia, który nie podlega refundacji to immunoterapia.

Wsparcie otrzymała też sześcioletnia Ola, która zmaga się z reemisją białaczki limfoblastycznej. Dziewczynka teraz potrzebuję przeszczepu szpiku i bardzo drogich leków, które nie są refundowane.